dobrou chut'

10. října 2009 v 17:24 | Vendy |  jak se mi tu žije
Musím se přece taky zmínit o jedné z mých vášní, o jídle. Co se množství týče, rozhodně si nemůžu stěžovat, ve škole je toho habafuk a když jsem s rodinkou taky. Jediný problém mám s časem kdy se tady jí. Tak třeba ve škole, snídaně je kolem půl osmé, od té doby až do půl jedné nic, něco jako svačinovou velkou přestávku tady neznají, pak je večeře, v sedm večer, což znamená cca 6 hodin bez jídla. Už jsem si tedy navykla, že pokud si nechci každý den něco kupovat nebo být příšerně hladová, musím na obědě uzmout alespoň nějaké to jablko nebo banán, to mě zachraňuje od vyhladovění.
Když jsem doma, je to v pohodě, jak na mě přijde hlad, něco si můžu vzít, i když občas je s tím taky problém, protože lednice je v podobném stavu jako u nás doma, jenže doma máme ňamkové džemy, medík, burákové máslo apod. Tady jsem burákové máslo už dojedla a ještě není nové, med doma nemají (musím si o něj říct, vždycky na to zapomenu) a džem je buď moc sladký nebo fíkový a já fíky zrovna nemusím. Jak se mi tady stýská po mých (a máminých a babiččiných) višňových, rybízových a meruňkových džemech...
Teď ale co se tady jí. Obecně jsou v oblibě hodně rybky a různé jiné vodní potvory. Mohla bych to taky říct tak, že Mímoš by se tady asi moc nenajedl, protože zeleniny je tu taky hodně. Ze tří čtvrtin jsem zatím jedla věci, které jsem nikdy dřív neochutnala. Mušle (slávky) jsem měla už dvakrát, chutná mi to jako taková trošku horší mořská ryba, dá se to normálně jíst, ale k vybraným pochoutkám si to nezařadím. O ostatním se ani nedá říct, že bych to jedla poprvé, jenom je to vždycky připravené jinak, takže i obyčejné pečené kuře s brambory mi chutná jinak.
Ale když to vezmu obecně a kolem dokola, chutná mi tu. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brácha | Web | 14. října 2009 v 1:54 | Reagovat

Fuj ryba!

2 medvědice | 23. října 2009 v 22:27 | Reagovat

ňam rybiška

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama