chřipkománie

19. listopadu 2009 v 19:35 | Vendy |  jak se mi tu žije
Všimla jsem si toho hned při nástupu do školy. Všichni tu mají strach z mexické/prasečí/H1N1/A chřipky. Přišlo mi to divné. Jasně, u nás se o tom také mluvilo, ale ne v takovém množství. Tady všichni opakují, jak je to nebezpečně a že ve světě a ve Francii je to hotová pandemie. Nevím co na tom je pravdy, nějaká čísla jsem nezkoumala už hodně dlouho. Ale čím si jistá jsem je to, že pokud tady někdo tu obávanou "la grippe A" opravdu má, dost často o tom ani vědět nemusí. Testy prý stojí okolo 200€, no kdo by to chtěl platit. Navíc mám pořád na paměti slova rodičů, že to vlastně není o nic moc horší chřipka než ta naše "normální". Jen je to něco nového. Nicméně nám na začátku roku všem strčili do ruky letáčky, jak si máme po použití záchodu a před jídlem umývat ručičky a po použití papírového kapesníku ho vyhodit do koše (kdyby vás to někoho napadlo, hlavně si ho nepřipíchávejte na nástěnku). Přišlo mi to jako rady docela zbytečné, ruce si myji automaticky a papíráky vyhazuji, no a že nemám prskat na ostatní, to mi slušné vychování nedovolí. Tak jsem pořád nezjistila, co je v těch radách tak průlomového, že z nich jsou i plakáty ve škole.


Vlevo je obyč chřipka a vpravo
ta A.


Po nějaké době přišel podzim, tradiční období nastydnutí a také chřipek. Dokonce i já, téměř pořád zdravá, jsem jednu malou někde ulovila. V pátek jsme se ve třídě smáli, že v pondělí nás bude 5 (v pátek nás bylo 16). Počtem jsme se netrefili, ale rozhodně těch lidí bylo hodně, včetně mě. V úterý to byla čtvrtina, třetina (?) školy. Takže hurááá, máme chřipkové prázdniny. Tvrdili, že z jiných důvodů než je chřipka A školu nezavřou. Ne? A co teď? Nikdo vlastně ani neví, jestli to bylo z důvodu přehnaných absencí, nebo jestli někdo fakt tu mexickou chřipku dostal. Každopádně škola se otevírá v pondělí a už nám nic nepomůže se jí vyhnout. Možná.
Co takhle epidemie angíny????
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luczziáš | 22. listopadu 2009 v 14:31 | Reagovat

u nás už taky přepočítávaj docházku,a že kdyby se u někoho z nás našla tak abysme neprodleně volali nejdřív do školy a takle :D srandisti..

2 vertchik | Web | 23. listopadu 2009 v 21:04 | Reagovat

ahojky... jentak něco mimo... objevila jsem, že fyzioterapie je i na ČVUT :-D to je docea vtipný... jo.. a heleď začnu chodit na ty dny otevřenejch dveří...chceš jít spíš na ftvs nebo na lékařskou?? já jen na co mám jak koukat... tak zatim paaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama