jak se dostat do jídelny a najíst se tam...

11. listopadu 2009 v 22:55 | Vendy |  klášterní škola
Takže jak to vlastně chodí se snídaní, obědem a večeří ve škole. Já vim, pořád jídlo, jako bych nic jiného neměla na práci.
Začněme snídaní. Já osobně tam dorážim jako jedna z prvních, kolem čtvrt na 8, je to dáno budíčkem na intru, je pro mě příliš brzo, všem pak trvá o dost déle se z intru vypakovat než mě. Když tam tedy já přijdu, většinou je tam 0-10 lidí. Ale má to své výhody, nemusím na nic čekat frontu a nehozí mi, že zahodím tác v tlačenici pro chleba nebo někomu za krk vyleju džus či mléko při boji o džbánky. Nicméně výběr jídla je poměrně tragický. Každý den několik druhů pidi-džemíků (několik druhů co se liší barvou, nikoliv však plastovou chutí), ve čtvrtek navíc medíky a v pátek croissanty, hohó, v pátek je luxus. Dost chlapců to řeší koupením si sklenice nutelly, já to dělám jinak. Každý večer si na večeři vezmu do kapsy jeden mazací sýr a ráno si pak můžu pomlaskávat blahem.
V půl dvanácté nám konečně dovolí jít na oběd. Není to jako u nás, že když dorazíš do jídelny jdeš si pro jídlo. Tady se čeká venku a chodí se po ročnících, takže každý den čekáme venku (v zimě to zrovna lábuž nebude) na zavolání "2de GT". Ono by bylo fajn čekat někde uvnitř, jenže si nikdy nejsme jistí časem jídla, jednou je to v 11:25, jindy o deset minut pozdějc, no a když to přošvihneš, tůůůdle, musíš čekat, než projde dlouhá řada ročníku co je zrovna na řadě. Pro přístup do jídelny na oběd je zapotřebí mít kartu (viz foto). Já, coby internátník mám přístup vždy, ti co jsou externí, si vždy musí nabít 'kredit' na jídla. V jídelně si vystojíme frontu, vezmeme předkrm, hlavní jídlo, sýr, zákusek, ovoce a chleba (ano, je tu toho hodně) a jdeme se pokusit najít místo. To občas není zrovna lehké, takže někdy jsou k vidění zoufalé postavičky potácející se jídelnou a zoufale hledající volné místo, protože je od přeplněného tácu bolí ručičky.
Na večeři se jde po 7 hodině večerní, prostě jakmile je po studijní hodině. Jelikož mezi obědem a večeří je cca 6 hodin bez jídla, většinou (vždycky!) mi kručí v žaludku. Tak mě nedávno konečně napadlo, že si ovoce z oběda můžu nechávat na odpoledne, jsem já to ale génius. Jinak jídlo probíhá stejně jako v poledne, akorát s místem je to lepší, protože jídlena je zaplněná jen lidmi z intru.
Tak, pro dnešek je s jídlem konec :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brácha | Web | 13. listopadu 2009 v 1:44 | Reagovat

Tak tohle máme teda u nás vyřešený líp. Do jídelny jdu kdykoliv a pro cokoliv, bez jakýkoliv kartičky a výběr tu je desetkrát větší :-P

2 Luczziáš | 15. listopadu 2009 v 15:15 | Reagovat

to čekání venku po třídách se mi zdá v podstatě napůl docela hloupé a pak vlastně docela.. nevim,určitě by se mi to nelíbilo,ale nějakou svojí logiku to má.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama