katastrofa jménem SNÍH

16. ledna 2010 v 17:29 | Vendy |  jak se mi tu žije
Minulý víkend jsem to tu viděla podruhé. Napadlo "velké" množství sněhu. Kolem 15 cm, víc to nebylo. No a v neděli večer nastal problém s pondělní dopravou do školy. Všechny autobusy zrušeny. Já teda autobusem nejezdím, ale polovina mé třídy jo a děcka z rodinky také.
Co se mé dopravy týče, Marc v neděli odpoledne vytáhl auto a s letnímy koly se doklouzal až na 1,5 km vzdálenou hlavní silnici. Ráno to prý dojdem pěšky. Měli jsme štěstí, můj host-dědeček nandal řetězy a na silnici nás dovezl, jinak bych se musela táhnout s týdenním batohem na intr.
Ale k těm autobusům. Naprosto mě to fascinuje. Stejná situace byla už před Vánoci, ale to byl je jeden den, pak začaly prázdniny. Tento týden byly VŠECHNY školní autobusy zrušeny až do středy. Třídy se tedy opravdu zaplnily až ve čtvrtek ráno. A normální linky vyjely v pondělí odpoledne.
Oni jsou tu překvapení z pár centimetrů sněhu o kterých věděli několik dní dopředu. Koukala jsem na zprávy z Čech, 20cm v Praze, ale všechno jezdí. Sice třeba se zpožděním, ale jezdí to. Tady se o to prostě ani nepokusí a zruší to den předem.
fotka z pondělí ve škole

Uff, tak jsem se trošku odventilovala. Sice jsem se nad tím podivovala už přes týden ve škole, ale přece jen, jsou hrdí. Já taky nemám ráda "vtipné narážky" na Čechy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama