školní poctivost

18. ledna 2010 v 14:56 | Vendy |  klášterní škola
Nikdy jsem si sešity neudržovala v nějakém extrémním pořádku. Většinou se v tom dalo jakž takž vyznat a něco si z toho zopakovat, to mi bohatě stačilo. S příjezdem do Francie se ovšem můj příštup k sešitům podstatně změnil. Až na sešit na fyziku/chemii (který stejně vypadá jako jeden z nejpořádnějších sešitů mého loňského školního roku) a na angličtinu (kde je to dáno lehkým nuděním se) je to podstivost sama. Ono kdybych si ty sešity neudržovala v pořádku, rozlila bych si to u vyučujících. Všichni si tady píšou, všichni všechno zařadí do desek, nalepí do sešitu. Jak se řekne, že se jde zapisovat, všichni vytáhnout tužku.
Jakou tužku? To také určuje vyučující. Normálně se zapisuje modře či černě, když se má něco zvýraznit, písmo je červené a na opravy písemek je vyhrazená zelená. Do tohohle stylu jsem se tedy ještě nedostala. Zelenou propisku nemám a opravy písemek vesele dělám obyčejnou tužkou. Stejně tak barvu písma neměním, pouze podtrhávám. A do matiky budu dál psát obyčejnou tužkou, když se spletu, nemusím škrtat, stačí to vygumovat.
Aby nebylo možné zapomenout dělat úkoly, všichni mají školní diář. Je od září do září a píšou si tam naprosto všechno. Na tohle se ovšem navykne snadno, i když mám normální roční diář. Všechny úkoly bych si nebyla schopná zapamatovat a opisování na poslední chvíli tu není tak rozšířené jako u nás. S tím bych moc nepochodila. Už tak na mě koukají jako na blázna když si během fyziky opakuju franzouzštinu. Něco takového tu prostě skoro neexistuje.
O opisování během písemek ani nemluvím. Oni ani učitelé nepočítají s tím, že by to někdo dělal. Jistě, o testy z angličtiny do mě můj bývalý spolusedící drkal, abych mu tam aspoň těch pár chyb opravila, ale to jsou víceméně výjimky.
Nicméně, pořád není tak odsouzeníhodné něco opsat, jako třeba v USA. Podle toho co mi bráška vyprávěl.

Taková poctivost, všechny úkoly píšu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SUM | 19. ledna 2010 v 21:25 | Reagovat

S poctivostí nejdál ...
Pradědeček se v hrobě obrací.

2 Gluesniffer | 21. února 2010 v 22:25 | Reagovat

Francii bych do svých sešitů potřebovala taky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama