třídní schůzky

6. února 2010 v 17:56 | Vendy |  klášterní škola
Včera ve škole bylo, již druhé v pořadí, setkání rodičů a profesorů. Něco jako třídní schůzky, ale takové jiné.
Přibližně dva týdně předem nám ve škole rozdali papír, s datem schůzek. Pak je již na studentících si všechno domluvit. Musejí zjistit hodinu, kdy můžou přijít jejich rodiče (pokud mají v úmyslu přijít) a poté si tu hodinu rezervovat u vyučujících vyžádaných od rodičů. Celé to začíná kolem 3 odpoledne a končí kolem 7 večer. Na jedno "rande" s profesorem máte 5-10 minut, podle toho, kolik Vám toho chce říct. Nikdy jsem nebyla v Čechách na třídních schůzkách (žákům nepřístupné), ale podle toho co vím od rodičovstva, je nejdůležitější úvodní proslov třídního. Něco takového tady není. S třídním se ani setkat nemusíte, tak tomu bylo například i v mém případě. Moji host rodiče považovali za důležitější stavit se za francouzštinářkou (logické) a matikářkou (na mé doporučení, ona je suprová). S každou z mých profesorek jsme strávili těch 10 minut, i když to po zběžném pochválení a projetí známek a mého kladného přístupu bylo pak více o mém pobytu tady. Nicméně, musím se pochlubit, obě mě opravdu vychvalovali skoro až do nebe, skoro jsem se červenala.
My, coby skoro poslední ve škole, jsem odešli asi ve čtvrt na 8 večer, můj host-taťka prostě z práce před 6 téměř nemůže. Co se mi na místních schůzkách líbí je, že tam je připuštěn i student, když má zájem. Ví tedy, co má vyučující na srdci a nemusí se bát, co si s rodiči poví v jeho nepřítomnosti. Samozřejmě, občas se rodiče chtějí poptat na něco sami a studentík vychází dřív, to už je ovšem věc individuálního přístupu. Jen mi je trochu líto některých profesorů, co tam sedí celé odpoledne až do večera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jérémy | 17. února 2010 v 19:55 | Reagovat

ah un blog tcheque mais ou suis-je =) :D

2 Jakub | 17. září 2010 v 14:17 | Reagovat

I v Čechách se dá jít na třídní schůzku, ja osobně jsem chodil na základce i na střední někdy na schůzky.
PS: nechápu jak něnkdo může parle Francais, já se v tom strašně topím.Po 5ti letech je můj vrchol : Est ce que je peux aller au toilet :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama