Květen 2010

velké (ne)oteplování

14. května 2010 v 21:24 | Vendy |  jak se mi tu žije
Pořád se mluví o globálním oteplování, více či méně. Nebudu tady rozvíjet teorie, jestli je to opravdu tragické nebo ne, jen si tam říkám, že zrovna teď by nám přišlo vhod. Poslední dubnový týden nám tady, ve francouzském regionu Aveyron teploty vylezly přes den někam k 26°C. Díky tomu jsem se stihla i přes prvním májem vykoupat. Následující týden ovšem přišlo nemilé překvapení. Teploty během pár dnů klesly o 20°C. Vybavuji si, že jedno ráno když jsem koukala na teploměr, byly 3°C. Samozřejmost na začátku května.
snih
Nejvíc jsme to bláznivé počasí pocítili večer 5. května. Sněžilo! Večer byla fakt kosa a najednou koukáme, že to co padá nejsou kapky deště, ale bílé kousíčky. Nevěřila jsem vlastním očím. Během večera sněžit přestalo, ale kosa byla pořád. Jáké bylo ovšem mé překvapení ráno poté, když vyjdeme z intru a koukáme, že na těch stolech je opravdová lehká vrstvička sněhu. Jistě, během chvíle to ze stolů bylo pryč, o zemi ani nemluvím, tam to už nebylo vidět ani za našeho příchodu, ale stejně jsem koukala překvapeně.
Tento týden už se lehce oteplilo. Tím lehkým oteplením rozumnějtě, že přes den není Kolem 5-8°C, ale třeba až 12°C. Haha, velmi pozitivní.
Já sice jsem fanoušek spíše zimy než léta, ale říkám si, že v květnu by přeci mělo být HEZKY. Nebo aspoň teplo. A mimochodem, posledních pár dní nám tu prší a prší.