Srpen 2010

zkouškové následky roku mimo GJP

30. srpna 2010 v 11:32 | Vendy |  o kom, o čem
Když jsem si na konci školního roku 2008/09 zařizovala u nás na gymplu roční propuštění na zahraniční studia, musela jsem si nějak vyjednat i následné pokračování. Lidem, kteří jezdí na půl roku povolovalo ředitelství srovnávací zkoušky. Nicméně těm, kteří byli pryč celý rok je až do teď zamítali. Nevím, jestli to nebylo dostatečnou snahou studentů a jejich třídních (jak znám ale bráchu a jeho bývalou třídní, tím to nebude) či něčím jiným. Mě to ovšem díky úžasnému předjednání mé drahé třídní profesorky a mým poměnkovým očím (prdlajs, kecám. Fakt jen díky třídní, vždyť já si to pak jen zašla nechat podepsat.) povolili. S podmínkou, že na školu musím opět nastoupit nejpozději 16.6.2010 a ty dva poslední flákací týdny si kvůli docházce odchodit, ale povolili. Jak ale vypadají ty zkoušky?
První zkoušku z ekonomie (EVP) jsem si, proti všem předpisům, udělala již v červnu roku 2009. Oficiálně se nesmí zkoušet z něčeho, co nebylo ještě probráno a ještě k tomu pouze s vyučujícím a beze svědků, ale já měla vyjímku, opět díky mé super třídní (ona to učí :D). EVP tedy za 1 už na konci toho června, nahlášené to ovšem nikde nebylo, s tím se muselo rok počkat.


Další série zkoušek mě čekala v obdomí mezi 21. a 30. červnem 2010. Za tuto chvíli jsem stihla udělat francouzštinu (ano, opravdu po mně po roce ve Francii vyžadovali zkoušku z francouzštiny), angličtinu, konverzaci v angličtině, ruštinu (haha, vtipné, mluvení česky s ruským přízvukem mi vyneslo 2) a dějepis. Kdybych nestihla ten dějepis už v červnu, musela bych ho dělat před komisí a to se mi opravdu vůůůůbec nechtělo. Radši jsem se ho tedy naučila během 2 večerů a šla si s sednout pouze s naší vyučující. Před komisí bych totiž s tím, co jsem uměla, rozhodně 2 nedostala.
O zbytku zkoušek, tedy zeměpisu, matice, fyzice, chemii, biologii, češtině a zsv, bylo rozhodnuto, že je budu dělat v září. Až na zemák a fyziku ve všem pokračuji v oktávě mohu to tudíž dělat ve třídě. Zeměpis a fyziku ovšem pouze před komisí.
Tento článek píši pod vlivem toho, že jsem se právě vrátila z komisionální zkoušky ze zeměpisu. Měla jsem nejlepší komisi jakou jsem si mohla přát. Vyšla jsem tedy, sama překvapená, s 1. Po pěti letech 1 ze zemáku, no teda. Největší překvapení bylo, když jsem tam dorazila a bylo mi řečeno, že jednak začínám o hodinu později a druhak budu mít ještě zkoušku z tělocviku. V tom pro mě nebyl problém, jen jsem tam přišla slušně učesaná a na podpatcích :D. Měla jsem tedy půjčený školní dres a předvedla kotrmelce, hvězdu, stojku, dvojtakt a hod na koš, pinkání a volejbalové podání. Odbyto, i s převlékáním, za 10 min. Další změna byla, že na hodinu, na kterou byla posunuta moje zkouška z důvody pedagogické rady zničehonic vyučujícím a i mé komisi domluvili školení. Celou zkoušku jsem měla hotovou po 30 min posezení a zeměpisném povídání (Japonsko, Arabská Afrika, demografická revoluce v ČR) v kabinetě. 
Uffff, tak teď už mi zbývá "pouhých" 6 zkoušek :D