slečnu něco zaujalo

hledáte spojení? hodně štěstí

30. prosince 2009 v 12:38 | Vendy
Na oslavu Silvestra jsem si dohodla, že pojedu do Nimes, k panu příteli. S Nacel vyjednáno, od rodičů podepsáno, tak jsem si myslela, že by neměl být žádný problém. To jsem se ale trochu přepočítala.
S Evanem jsem se dohodla, že pro mě zajedou na Montpellier, kdyby pro mě jeli až do Rodez, trochu by se to protáhlo, je to minimálně tři hodiny cesty. No a já že tedy ten kus cesty urazím autobus. S tím nemám žádný problém, autobusem jsem toho najezdila spoustu a nepředpokládala jsem, že by to ve Francii bylo nějak extra jiné. Do googlu, jsem zadala vyhledávat "bus horaires" s očekáváním, že mi to vyplivne nějakou stránku, kde zadám místo odjezdu a místo dojezdu. Taky by vás nenapadlo, že něco takovéhu tu asi neexistuje? Nejdřív jsem si říkala, že prostě špatně hledám. Tak jsem se zeptala rodinky, Evana, Jeremyho (kamaráda z Millau). Nikdo z nich takovou stránku nezná. Řekla jsem si tedy, že zkusím osvědčený český idos.cz. Byla jsem mile přtekvapena. Autobus mi to našlo, s jedním přestupem, v Millau. Pro jistotu jsem tedy požádala Jeremyho, který šťastnou náhodou v Millau bydlí, jestli by se nedošel na autobusák poptat, já to mám z mojí vesnici lehce z ruky. Autobus co mi našel idos existuje.
Takže, kdybyste se náhodou chtěli někdy ve Francii vlakem či autobusem přepravovat, vykašlete se na složité hledání (které je stejně absolutně na prd) a spolehněte se na Čechy :-).

tvarohovy problem

11. října 2009 v 14:59 | Vendy
Na dnesek jsem slibila, ze se postaram o dezert. Volba byla jasna. Padlo to na mou oblibenkyni, strouhanou buchtu. Vypadat by mela pekne, dole jedna cokoladova vrstva, pak vrstva tvarohu a pak dalsi, nastrouhana, cokoladova vrstva.
Peclive jsem vcera vybirala tvaroh, protoze si moc dobre pamatuji, co se mi stalo loni ve Vichy, buchta se proste roztekla.
Pripravovat buchtu jsem zacla hned rano, aby mela dost casu na vychladnuti - utuhnuti. Nicmene ani to nepomohlo, tvaroh je tu v tomhle pripade na prd, dopadlo to uplne stejne jako loni. Cokoladova vrstva byla ok, ale z tvarohu byla tekutina. Vypada to silene a chutna t taky trochu jinak nez obvykle. Je to sice dobre, ale neni to uplne ono...
V cem je problem? V tvarohu, proste tu maji tvaroh moc vodovy a tekuty. Tak mi Laurence doporucila, ze priste bude asi lepsi zajit do anglickeho butiku. To je takovy obchod, kde maji anglicke vyrobky. Je sice pomerne drahy, ale anglicky tvaroh je pry v tomhle pripade mnohem lepsi. To je co rict, protoze si tu z Anglie pomerne casto delaji srandu.
Kazdopadne jsem zanevrela na francouzsky tvaroh. A basta!

neco jako nas super jihocesky tvaroh, TUCNY, tady proste neni...
 
 

Reklama